Rule numer one

Image

O nowej płycie Daft Punk głośno było jeszcze zanim “Get Lucky” zdobyło szturmem serca słuchaczy. Jak słuchać tej płyty, żeby ją właściwie zrozumieć?

1. Jeżeli myślałeś, że usiądziesz wygodnie w fotelu i poprostu posłuchasz muzyki to natychmiast zmień podejście, albo płytę, której chcesz słuchać. Daft Pank bowiem zaserwował nam muzykę towarzyszącą- idelaną na przykład przy domowych porządkach wymagających rytmiczności ruchów. Sprzątając przy słuchaniu nie tylko się nie znudzisz, a dodatkowo będziesz mieć idealnie czysty dom.

2. Jeśli spodziewałeś się 12 piosenek o hitowym potencjale porównywalnym z “Get Lucky” to również zalecam zmianę myślenia albo płyty. Poza wspomnianym singlem potencjał hitowy jest raczej znikomy.

3. Jeżeli jesteś fanem starego Daft Punka i myślisz, że zmiana, którą muzycy proponują może być tylko i wyłącznie ewolucją, uważaj, możesz się rozczarować. Wiadomo bowiem nie od dziś, że mniej znaczy więcej, co za dużo to nie zdrowo i generalnie nie powinno się przerastać formą ponad treść.

4. I wreszcie, jeżeli w pewnym momencie poczujesz się znudzony i zgubiony jak na tureckim kazaniu, nie krępuj się, zmień płytę.

Advertisements
Tagged

2 thoughts on “Rule numer one

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: